Premio Periodismo Alberta Giménez | Llistat de guanyadors del Premi de Periodisme Alberta Giménez
15813
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15813,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Guanyadors 2018

CATEGORIA AUDIOVISUAL

GUILLEM ROSSELLÓ BOIX, PERE BERGAS FERNÀNDEZ I MARC VICH CLADERA

Primer premi reportatge audiovisual

EN TIERRA DE NADIE

ALBA VÁZQUEZ DE LA TORRE ORTA Y SERGIO CÁCERES PITA

Segon premi reportatge audiovisual

LA CONTIENDA PERSONAL

Guanyadors 2018

CATEGORIA ESCRITA

JAVIER OLIVER VILLALBA

Primer premi millor reportatge escrit

UNA LLAR OCULTA AL COR DE PALMA

CAROLINA MORALES MORALES

Segon premi millor reportatge escrit

VIOLENCIA OBSTÉTRICA: EL DOLOR SILENCIADO

Guanyadors 2017

CATEGORIA AUDIOVISUAL

CATALINA AINA OLIVER MAYOL I PEDRO XUCGLÀ ESCOBAR

Primer premi reportatge audiovisual

VIDAS INVISIBLES

 

VIKTORIYA ROMANYUK

Segon premi reportatge audiovisual

HÉROES A CUATRO PATAS

 

JOSEP ALORDA ROCA

Segon premi reportatge audiovisual

ÁNGEL, EL PEQUEÑO GUERRERO

 

Guanyadors 2017

CATEGORIA ESCRITA

LAURA CASASNOVAS DE VROOMEN

Primer premi millor reportatge escrit

MADUREZ PRECOZ

 

HAROLD STEVEN CORTÉS RECUERO

Segon premi millor reportatge escrit

CAMINO A LA ESPERANZA

 

Guanyadors 2016

CATEGORIA ESCRITA

MARGALIDA FULLANA CÁNAVES

Primer premi millor reportatge escrit

SI MUERO, NO SERÁ POR VIH

ANTONI MATEU BIBILONI

Segon premi millor reportatge escrit

OKLAHOMA, MÉS PER APENDRE QUE PER ENSENYAR

Guanyadors 2016

CATEGORIA AUDIOVISUAL

MELISSA LOZANO ÁNGEL

Primer premi reportatge audiovisual

C13:TERRITORIO DE ARTISTAS

 

CATALINA AINA OLIVER MAYOL I PEDRO XUCGLÀ ESCOBAR

Segon premi reportatge audiovisual

UNA MIRADA ATRÁS

 

Guanyadors 2015

CATEGORiA ESCRITA

NAOMI MARTÍNEZ MARÍN

Primer premi millor reportatge escrit

MADE IN CLANDESTINIDAD CHINA

ANABEL RUIZ RINCÓN

Segon premi millor reportatge escrit

SANIDAD PARA INDOCUMENTADOS

Guanyadors 2015

CATEGORIA ESCRITA

MARÍA RODRÍGUEZ BENITO I ESTEFANÍA DELGADO GUTIÉRREZ

Primer premi reportatge audiovisual

EL FUTURO EN UN CLICK

 

VIRGINIA GALÁN ÁLVAREZ I MARTA CONSOL FERRER OLIVER

Segon premi reportatge audiovisual

UNA Y NO MÁS

 

Guanyadors 2014

CATEGORIA ESCRITA

NAOMI MARTÍNEZ MARÍN

Primer premi millor reportatge escrit social

SECRETO A VOCES

PREMI DECLARAT DESERT

Primer premi millor reportatge escrit mediambiental

PREMI DECLARAT DESERT

Guanyadors 2014

CATEGORIA AUDIOVISUAL

CLAUDIA QUILES ARRONIS, ESTEFANÍA MORENO I JENNIFER GÓMEZ

Primer premi reportatge audiovisual mediambiental

UN HUERTO EN MEDIO DE LA CIUDAD

 

 

CARLES BOVER MARTÍNEZ

Primer premi reportatge audiovisual social

INCLUSIÓ AMB DATA DE CADUCITAT

 

 

Guanyadors 2013

CATEGORIA ESCRITA

JOAN BUSQUETS FERRER

Primer premi millor reportatge escrit social

IRSE

GUILLERMO PRUDENCIO VERGARA

Primer premi millor reportatge escrit mediambiental

LA GUERRA ETERNA DEL LOBO

Guanyadors 2013

CATEGORIA AUDIOVISUAL

JAVER MARTÍN FERNÁNDEZ

Primer premi reportatge audiovisual mediambiental

EL PROBLEMA DE LAS ESPECIES INVASORAS

 

RUBÉN MARTÍNEZ MATEO

Primer premi reportatge audiovisual social

OLVIDO CULTURAL

 

Guanyadors 2012

CATEGORIA ESCRITA

JOAN BUSQUETS FERRER

Primer premi millor reportatge escrit social

CUANDO SE CIERRAN LAS PUERTAS DEL CIELO

JAVIER PÉREZ ÁLVAREZ

Primer premi millor reportatge escrit social

LEVANTEMOS UNA MURALLA CON NUESTRA CARNE Y SANGRE

PREMIO DECLARADO DESIERTO

Primer premi millor reportatge escrit mediambiental

PREMI DECLARAT DESERT

Guanyadors 2012

CATEGORIA AUDIOVISUAL

ANDRÉS LÓPEZ MENGUAL

Primer premi reportatge audiovisual social

LA BELLEZA DE LA IMPERFECCIÓN

PREMIO DECLARAT DESERT

Primer premi reportatge audiovisual mediambiental

PREMI DECLARAT DESERT

Guanyadors 2011

CATEGORIA ESCRITA

FRANCISCO JAVIER PÉREZ ÁLVAREZ

Primer premi al millor reportatge escrit

SON GOTLEU, LA CICATRIZ DE PALMA

XESCA SASTRE

Premi millor reportatge escrit d’enfocament balear

PLACER ALTRUISTA

JAUME COLOM

Premi millor reportatge escrit d’enfocament balear

EL DOBLE COST D’UNA MALATIA RARA

Guanyadors 2011

CATEGORIA AUDIOVISUAL

FRANCISCO JUAN GARCÍA VIVES

Primer premi millor reportatge audiovisual

PALMA: CALLES DE BANDA SONORA

 

PETER TCHERNKOJEV, RAQUEL PONS, JAUME PONS I GABRIEL AMADOR

Premi al millor reportatge audiovisual d’enfocament balear

LAS BOLSAS DE PLÁSTICO

 

Guanyadors 2010

CATEGORIA ESCRITA

JOANA MARINA ROGIDO FORTEZA

Primer premi al millor reportatge escrit

SALTOS LLENOS DE ESFUERZO Y GRACIA

EVA MARTORELL

Segon premi al millor reportatge escrit

EL CANVI DE PARADIGMA AL CAMP: UNA MIRADA AL PASSAT

MARÍA AMENGUAL

Tercer premi al millor reportatge escrit

LA HERMANA POBRE